FM kontest-únor

Je pátek před kontestem a my se s Pavlem rozhodujeme kam pojedeme vysílat. Jelikož nás nic nového nenapadlo, tak jsme jeli opět do Benátek. Není to moc dobré vysílací pracoviště ale podle mého názoru lepší než Choceň. Vyrážíme tedy v sobotu ráno vlakem do Pardubic, kde přestupujeme na vlak směr Havlíčkův brod. Dorážíme stejně jako minule v devět hodin do Ždírce nad Doubravou odkud jedeme autem do Benátek Anténu (slimáka)  jsem připevnil na dlouhý kus dřeva a přišrouboval ke komínu.

 

                                anténa      okolí

Teď už stačilo jen zapojit vysílačku jenomže zdroj nefungoval. Naštěstí jsme měli v záloze autobaterii, na kterou jsme vysílali celý závod. Podařilo se nám navázat něco okolo 35 spojení a měli jsme čtyři násobiče. Výsledek nebyl moc dobrý kvůli zařízení a hlavně kvůli QTH. Teď vyrábíme s Pavlem osmimetrový stožár, který budeme mít do příštího kontestu. V plánu je pořídit ještě dvě sedmiprvkové Yagi antény.

               zařízení Pavel OK1TDS, Luboš OK1CAU okolí kočka zdroj

Kolem třetí jsme se vydali na vlak. Na příští akci uvažujeme, že bychom se vydali do Orlických hor, nejspíše na velkou deštnou.


hlavní strana