FM kontest - Leden

Na tento závod jsme vyrazili já a Pavel OK1TDS na Českomoravskou vysočinu do Benátek u Hlinska. Závod jsme vysílali od Pavlovy babičky. Ráno vstáváme asi v šest, stejně jako do školy a vyrážíme na nádraží, kde nasedneme na vlak do Pardubic. V Pardubicích musíme přestoupit na vlak který směřuje na Havlíčkův Brod. Máme chvíli času a tak si digiťákem vyfotíme pár vlaků. Okolo deváté dorázíme do Ždírce, kde na nás čeká Pavlův děda. Ten nás odveze do Benátek autem. Po příjezdu se hned dáváme do stavby bunkru, ze kterého budeme vysílat. Nakonec připevníme antenní systém a můžeme začít. V bunkru bylo i docela teplo.

                                                                     

 

Jestli si myslíte, že jsme takový šílenci a vysíláme v takovýchto podmínkách tak jste se nechali pěkně nachytat. Naše skutečné stanoviště bylo v teple domu. Antenní systém jsme přidělali na komín a do deseti bylo vše hotovo a mohli jsme začít vysílat. V závodě jsme se střídali podle libosti. Vysílali jsme na Pavlovu značku výkonem 50W. Celkem se nám podařilo navázat 36 spojení.

                                                        

Po závodě nás čekal oběd a poobědě jsme nevěděli co dělat, tak jsme začali stavět bunkr (ten o kterém jsem psal na začátku). Pak jsme ještě nafotili pár fotek okolí, sbalili vybavení, snědli párky a vydali se zpět na cestu domů. Pavlův děda nás zavezl na nádraží. Při čekání na vlak jsme ještě vyfotili nádraží. Pak nás čekala cesta domů vlakem při které jsme také fotily..                    

                                                         


hlavní strana